Směrová růžice   Kolínský Bloudil - HOMEPAGE

 
Fotomapa
Galerie
 

Na dotaz: B v sekci: přímé volání bylo nalezeno položek: 12

Bachmačská
Bachmačská ulice v Kolíně 2 vede středem tzv. starého sídliště z 50.let, ale zčásti i mezi rodinnými domy první republiky. V prostřed ulice najdeme areál mateřské školy, na jednom z činžáků upoutají velké reliéfy ptáků nad vchody.

 

Barákova
Ulice Barákova

 

Benešova
Benešova ulice je významnou dopravní tepnou Kolína 2 a opouští sídliště směrem na Štítary. V dlouhé ulici najdeme rodinné domy, činžáky z padesátých let i paneláky, dále řadu obchodů, benzinovou pumpu, dvě restaurace a penziony i velikány jako Diskont Plus a hypermarket Kaufland.

 

Bezejmenná
Bezejmennou ulici na oficiální mapě nehledejte, neexistuje. A právě proto, že žádné jméno nemá (a to ani podle starousedlíků, kteří se v době focení sešli v hojném počtu), mohla by kompetentní místa zvažovat, zda ji do budoucna nepojmenovat třeba právě Bezejmennou.

 

Bezručova
Bezručova ulice je hlavní chodeckou tepnou spojující sídliště s centrem, ovšem dopravně je přerušena Jaselskou třídou na dvě nespojitelné části. V té starší stojí tzv. Budilova vila, obdivované funkcionalistické dílo arch. Jaroslava Fragnera, v té novější panelové vežáky, škola, školka, Centrum mládeže.

 

Boční
Ulice Boční je odbočkou z ulice Okružní. Tato klidná zapadlá ulice s několika velkými rodinnými domy zatáčí do bloku řadových bytovek, které jsou pěkně obrostlé zelení. Kromě jejích obyvatel do ulice jen málokdy zavítá nějaký cizinec.

 

Boženy Němcové
Ulice Boženy Němcové na Zálabí je předposlední kolínskou odbočkou z Třídvorské výpadovky. V ulici najdeme obvyklé rodiné domy s předzahrádkami a jako zajímavost můžeme zmínit i několik stromů s jedlými kaštany. U menšího fabrického areálu se ulice ohýbá a v průhledu se objevuje jako dominanta obilní silo.

 

Brandlova
Brandlova ulice je nejvýše položenou ulicí historického centra města a řada kamenných domů zde je svědkem nejstarších dějin Kolína. Trůní zde chrám sv. Bartoloměje a jeho zvonice. Ve stínu chrámového chóru najdeme budovy Regionálního muzea Kolín a Farní úřad církve Římskokatolické.

 

Brankovická
Brankovická ulice je hlavní a pěkně dlouhou příjezdovou cestou ke všem zálabským sportovištím, které jsou ukryté v Borkách. V mírném odstupu kopíruje trasu Labe, prochází kolem krytého zimního stadionu, atletického stadionu Mirka Tučka, několika fotbalových hřišť, psího cvičiště, a vede až ke kolínské čistírně odpadních vod, kde se rozplývá do několika pěšinek. Ulicí prochází i červená turistická značka.

 

Bratří Čapků
Ulice Bratří Čapků je jednou z nenápadných ulic v lokalitě pod starou vodárnou. Z jedné strany je lemována rodinnými domky, z druhé tzv. vojenským sídlištěm, kde lze vysedávat na lavičkách ve stínu rozličných dřevin.

 

Nalezených položek: 12 skupina: (1 - 10)

>> další


  Webmaster Copyright © 2002 - 2024, Martin Prokop Grafické fonty: Jiří Vančura, Art Service