Směrová růžice   Kolínský Bloudil - HOMEPAGE

 
Fotomapa
Galerie
 

Na dotaz: K v sekci: přímé volání bylo nalezeno položek: 25

K Dílnám
Ulice K Dílnám

 

K Hylasově skále
Žádnou takovou ulici na oficiální mapě Kolína nehledejte. Zatím neexistuje a ulici popravdě ani moc nepřipomíná. Ale protože v tomto městě nese mnoho ulic jméno po někom významném, možná i tato cestička se jednou dočká pojmenování po současném akademickém sochaři Jaroslavu Hylasovi, který zde přebývá.

 

K Raškovci
Ulice K Raškovci na severní výspě Zálabí je ulicí s několika velkosklady. Najdeme v ní však i městské holobyty, vlečku do Korama a další znaky periferie. Ulice je slepá, ústí do zarostlé pustiny mezi průmyslovými areály.

 

K Vinici
Ulice K Vinici je nejvýznamější a nejdelší odbočkou Třídvorské. Vede mezi rodinnými domy k obilnímu silu a dál okolo zahrádek k úpravně vody a na Vinický kopec, kde kdysi bývala hlavní kolínská skládka odpadu. V ulici je konečná autobusové linky č.5.

 

Karlova
Karlova ulice vychází z rohu Karlova náměstí a směřuje k chrámu sv. Bartoloměje. Průhled touto ulicí k věžím chrámu bývá často fotografován. Stejně jako ostatní ulice historického centra má i tato značně strmá a málo frekventovaná ulice kromě obytných domů i několik obchůdků.

 

Karlovo náměstí
Karlovo náměstí s morovým sloupem a kašnou je historickým centrem Kolína a i přes pozdější změny si uchovává barokní atmosféru. Sídlí zde Městský úřad Kolín, několik restaurací, bank, množství obchodů, na jeho ploše se konají významné kulturní a společenské podniky (Kmochův Kolín), trhy, ale i reklamní akce.

 

Karoliny Světlé
Ulice Karoliny Světlé v historickém centru Kolína tvoří polovinu bývalé Židovské ulice. Zbytky židovského ghetta nebo spíš zbytky jeho atmosféry na fasádách několika domů jsou pro ducha této ulice určující. V ulici lze obvykle potkat studentky Střední zdravotnické školy, která je zde nejmohutnější dominantou.

 

Ke Hřbitovu
Ulice Ke Hřbitovu na Zálabí vychází z náměstí Svobody a končí v bráně ústředního kolínského hřbitova. Najdeme zde obvyklé předměstské rodinné domky a navíc benzinovou pumpu. Ulice je celkem klidná a krátkou spojovací uličkou v její jižní části se dostaneme k přechodu přes ulici Ovčáreckou.

 

Klejnarská
Ulice Klejnarská

 

Klenovecká
V Klenovecké ulici v Kolíně 2 stojí pouze jeden obytný sedmipatrový panelák. Najdeme zde však i stavební buňku s opravnou obuvi, či sídlo Městského tepelného hospodářství, které bdí nad dodávkou tepla a teplé vody nejen na tomto sídlišti.

 

Nalezených položek: 25 skupina: (1 - 10)

>> další


  Webmaster Copyright © 2002 - 2022, Martin Prokop Grafické fonty: Jiří Vančura, Art Service