Směrová růžice   Kolínský Bloudil - HOMEPAGE

 
Fotomapa
Galerie
 

Na dotaz: M v sekci: přímé volání bylo nalezeno položek: 10

Macharova
Macharova ulice začíná čtyřpatrovými paneláky, které jsou v této části Zálabí neobvyklou jedinečností. V jejich sousedství najdeme paroviště a sídlo Romské střední školy sociální. Zbytek ulice je zastavěný běžnými rodinnými domy.

 

Masarykova
Masarykova ulice v Kolíně 2 je páteří celého sídliště. Řešená je jako široký čtyřproudý prospekt, obklopený zelení a paneláky. V ulici najdeme tři sídlištní monumenty - krytý plavecký bazén, supermarket Billa a obchodní centrum lidově zvané Jezevčík.

 

Masarykův most
Masarykův most, Kolíňáky slangově nazývaný "starý most", je dílem arch. Františka Roitha a byl otevřen roku 1927. Umožňuje pěkný výhled na řeku a na městské panorama. K areálu mostu patří Hořejší ostrov, vodní elektrárna a plavební komora.

 

Mikoláše Alše
Ulice Mikoláše Alše v Kolíně 2 se svou klidnou povahou neliší od souběžné Bachmačské. Najdeme v ní tedy předměstské prvorepublikové vilky i činžáky tzv. starého sídliště z 50.let. Přínosem nedávné doby je autobazar na rohu s Pražskou a opodál zajímavá architektura prodejny Autodíly Novotný.

 

Míru
Ulice Míru se zvedá od Benešovy ulice až ke staré kolínské vodárenské věži. V této slepé silnici mají své místo rodinné domky, činžáky i řadové garáže. Skýtá i výhled do polí. Místní výjimečností je dětské dopravní hřiště, či autobusová smyčka na konečné linky č.3.

 

Mlýnská
V ulici Mlýnské na zálabském předmostí Masarykova mostu převažují proluky nad zástavbou, navíc jedna strana ulice je pouze velkým parkovištěm. V Mlýnské je jediný poštovní úřad na Zálabí. Na Jiráskově náměstí se ulice ohýbá do pravého úhlu k plavební komoře.

 

Mnichovická
Mnichovická ulice na Zálabí začíná u 5.ZŠ a starého kolínského hřbitova, jako průchod pro pěší křižuje Nový most a dál prochází mezi rodinnými domy až k železniční trati. U 5.ZŠ je hojně navštěvovaná sportovní hala.

 

Moravcova
Ulice Moravcova

 

Morávkova
Morávkova ulice na Zálabí je tichá ulice podél železniční trati Kolín-Velký Osek. Úzká betonová jednosměrka je navíc lemována několika rodinnými předměstskými obytnými domy a zelení.

 

Mostní
Mostní ulici a celému předmostí Masarykova mostu dominuje apartní architektura sídla České pojišťovny a také čilý motoristický ruch. Místní zajímavostí je část domů zapuštěná na pohled nepochopitelně o patro níž než zbytek ulice, kterážto partie s malým parkovištěm upomíná na původní trasování této třídy.

 

Nalezených položek: 10 skupina: (1 - 10)


  Webmaster Copyright © 2002 - 2022, Martin Prokop Grafické fonty: Jiří Vančura, Art Service