Směrová růžice   Kolínský Bloudil - HOMEPAGE

 
Fotomapa
Galerie
 

Na dotaz: N v sekci: přímé volání bylo nalezeno položek: 27

Na Bělidle
Ulice Na Bělidle na Zálabí poblíž Borků je jen stometrovou slepou odbočkou z ulice Křičkovy. Ulici tvoří dva obytné domy a na protější straně zeď výrobny lignosek a dalších izolačních desek. Asfaltová ulička nemá chodníky.

 

Na Haldě
Ulice Na Haldě vychází z Havelcovy ulice, lomí se do pravého úhlu a zase se do Havelcovy vrací. Ulice je úzká s těsnými chodníky a kromě rodinných obytných domů v ní najdeme ordinaci krčního lékaře a na rohu Bar Capone.

 

Na Hradbách
V ulici Na Hradbách, která byla součástí židovského ghetta, žádné hradby už dnes neuvidíte, zato je z této živé ulice přístup k synagoze, sídlí zde Městské informační centrum. Lahůdkou pro milovníky architektury jsou rondokubistické domy arch. Jindřicha Freiwalda.

 

Na Kopečkách
Ulice Na Kopečkách na Zálabí patří ke čtvrti zvané Vinice. Najdene v ní typické předměstské dvojdomky s předzahrádkami. Zastavěná je pouze po jedné straně, a tak mají její obyvatelé výhled na háj topolů, ve kterém se popelí slepice.

 

Na Louži
Ulice Na Louži je vymezena největšími zálabskými křižovatkami a spojuje předmostí Nového a Masarykova mostu. Ulice se čtyřmi pruhy na vozovce je dlouhá jen něco přes 100 metrů a kromě činžovních domů v ní najdeme řadu obchodů i malý parčík.

 

Na Magistrále
Ulice Na Magistrále v Kolíně 2 je jednou z nejdelších kolínských ulic. Obkružuje staré sídliště z 50.let a končí dvanáctipatráky a hřištěm v podobě šachovnice, které je jedním z mála přirozených orientačních bodů centrálního sídliště.

 

Na Měkovině
Ulice Na Měkovině na Zálabí je obvyklou předměstskou ulicí s rodinnými domy. V občasné proluce najdeme zahradu. V polovině asi dvěstě metrů dlouhé asfaltky je rozšíření do jakéhosi náměstíčka s několika lípami, lavičkou a odbočkou do ulice U Přístavu.

 

Na Patnácti kopách
Ulice Na Patnácti kopách

 

Na Petříně
Ulice Na Petříně skýtá mezi domy znamenitý výhled do krajiny. Svažuje se od hotelu Theresia k Domovu důchodců. Obytné domy celkem tiché předměstské ulice odpovídají názoru "můj dům - můj hrad" a jsou obklopeny zahradami a štěkajícími pejsky. V jednom z "hradů" sídlí internát Zdravotnické školy.

 

Na Pobřeží
Ulice Na Pobřeží běží od Masarykova mostu jednou řadou domů podél trati a končí jakýmsi "slepým střevem" u Nového mostu. Chodci využívají ulici pro přesun k nádraží, automobilisté tu najdou parkoviště. Dominantou ulice je budova bývalé čokoládovny Kolinea, ve které sídlí velkokapacitní prádelna.

 

Nalezených položek: 27 skupina: (1 - 10)

>> další


  Webmaster Copyright © 2002 - 2023, Martin Prokop Grafické fonty: Jiří Vančura, Art Service