Směrová růžice   Kolínský Bloudil - HOMEPAGE

 
Fotomapa
Galerie
 

Na dotaz: O v sekci: přímé volání bylo nalezeno položek: 5

Obecní dvůr
Obecní dvůr na kouřimském předměstí vyplňuje prostor mezi Václavskou a Jaselskou ulicí. Nelze ho nazvat ani ulicí ani náměstím, a tak jediné přiléhavé označení zní: parkoviště. Vévodí mu budova Okresní správy sociálního zabezpečení, v sousedství se nachází Sál království Svědků Jehovových.

 

Okružní
Okružní ulice na Zálabí je nádhernou ukázkou prvorepublikové velkorysosti. Tato dlouhá třída s lipovou alejí uprostřed prochází Kolínem 5 od elektrárny k stadionu AFK. Stojí v ní činžovní i rodinné domy, nechybí dvě restaurace. Ulicí projíždí autobusová linka č.3.

 

Oldřišská
Ulice Oldřišská je klidnou zálabskou ulicí. Její vozovka je v jedné části pouze panelová, a to podél parčíku a hřbitovní zdi, v další části se lomí podél garáží a nádherných zahrádek u řadových bytovek.

 

Orebitská
Ulice Orebitská

 

Ovčárecká
Ulice Ovčárecká je nejdůležitější a nejširší ze tří zálabských výpadovek. Je pokračováním Nového mostu a směřuje k Ovčárům - k největší průmyslové zóně ve střední Evropě. Ulici křižuje železnice, kterou motoristé překonávají díky nadjezdu. V dlouhé a přímé ulici jsou rodinné domy, činžáky a na periferii i průmyslové podniky.

 

Nalezených položek: 5 skupina: (1 - 10)


  Webmaster Copyright © 2002 - 2023, Martin Prokop Grafické fonty: Jiří Vančura, Art Service