Směrová růžice   Kolínský Bloudil - HOMEPAGE

 
Fotomapa
Galerie
 

Na dotaz: P v sekci: přímé volání bylo nalezeno položek: 17

Parléřova
Parléřova ulice, kterou najdeme v historickém centru, je zřejmě nejstrmější kolínskou ulicí a zvedá se tak jako oči turistů k obdivovanému chrámu sv. Bartoloměje, který je nejpřednější kolínskou kulturní památkou. V ulici je kromě obytných domů i několik obchůdků, na rohu u kostela stojí kamenná fara.

 

Pejřimská
Ulice Pejřimská na Zálabí je víc jak stometrovou spojnicí mezi Veltrubskou a Ke Hřbitovu. Patrové i přízemní rodinné domy, které zde stojí, jsou kolem chodníků provázené kulovými javory a malými záhonky. Na jednom z chodníků najdeme velkou mozaiku v podobě houslového klíče.

 

Pírkova
Ulice Pírkova

 

Písečná
Písečná ulice na Zálabí je lemovaná javory. Kromě obvyklých rodinných domů najdeme na jednom jejím růžku vetešnictví a na druhém cukrárnu. V ulici je několik zajímavých vilek, např. "Betonka". V ose ulice je nadherný průhled na paneláky zálabského Manhattanu.

 

Plynárenská
Ulice Plynárenská

 

Pod Hroby
Ulice Pod Hroby

 

Pod Vinicí
Ulice Pod Vinicí na Zálabí je úzká prašná ulice na východní výspě města a za ní se najde už jen hluboký les. Ulici lemují nízké nouzové, dnes spíš romanticky vyhlížející domečky s předzahrádkami. Nákladní auta sem mají zákaz vjezdu. Zdánlivě slepá ulice je tajemně propojená s Třídvorskou, v proluce je místo na parkování a v další na otáčení aut.

 

podchod
Podchod

 

podjezd
Podjezd pod železniční tratí Kolín - Praha.

 

Podskalská
Podskalská je ulice s nejvyššími paneláky na Zálabí, které statují v panoramatu Zálabí hned vedle kamenné Práchovny. Kromě věžáků, chodníčků a parkoviště bylo v Podskalské vybudováno i efektní dětské hřiště.

 

Nalezených položek: 17 skupina: (1 - 10)

>> další


  Webmaster Copyright © 2002 - 2023, Martin Prokop Grafické fonty: Jiří Vančura, Art Service