Směrová růžice   Kolínský Bloudil - HOMEPAGE

 
Fotomapa
Galerie
 

Na dotaz: S v sekci: přímé volání bylo nalezeno položek: 9

Sadová
Ulice Sadová patří k nejdelším Zálabským ulicím, křižuje přes několik bloků předměstských domů až na kraj Borků. Část ulice vede podél hřbitova a je lemována řadou topolů. Ulice je dopravně poměrně rušná vede tudy i autobusová linka č.5. Na Křižovatce s ulicí U Borků se Sadová otevírá do náznaku jakéhosi náměstí.

 

Seifertova
Ulice Seifertova

 

Sladkovského
Ulice Sladkovského

 

Slovenská
Slovenská ulice v Kolíně 2 - zahnutá do tvaru hokejky - odděluje zděný Kolín od panelového. Výjimečnost jí vtiskuje vůně lázeňských oplatek, pečených v bývalém výměníku a dva zelení obklopení zástupci současné architektury - Penzion pro důchodce a dvoupatrová restaurace Česká koruna.

 

Sluneční
Sluneční ulice na pražském předměstí prudce stoupá od Kollárova náměstí směrem k Pražské ulici, kde se rozevírá okolo malého parčíku, kde sídlí několik institucí např. Sdružení zdravotně postižených. V ulici najdeme úctyhodné prvorepublikové vily, bytovky i menší domky, zčásti ji lemuje zeď starého židovského hřbitova.

 

Smetanova
Ulice Smetanova

 

Sokolská
Sokolská ulice na pražském předměstí směřuje z centra města ke Kmochovu ostrovu. Jejími hlavními dominantami jsou Sokolovna a Základní umělecká škola Františka Kmocha. Zvukům vycházejícím z oken školy konkuruje v létě hudba ze zahrady restaurace U Ostrova. Za návštěvu stojí Galerie v zahradě přístupná budovou ZUŠ.

 

spojovací ulička
Tato slepá ulice nemá žádné jméno. Ústí do ní ulice Na Skále a Podskalská, načež sama vyústí do křižovatky ulic Veltrubská a Brankovická. Domy lemující ji vpravo mají hlavní vchody na odvrácené straně, a to v ulici Antonína Kaliny.

 

Starokolínská
Starokolínská ulice je nekonečně dlouhým sjezdem z Masarykova mostu ke Starému Kolínu a domů v ní najdeme poskromnu. Kromě paláce Starých lázní v ní nalézají pravidelně útočiště jen cirkusové stany či pouťové atrakce, další objekty jsou až na periferii za železničním přejezdem.

 

Nalezených položek: 9 skupina: (1 - 10)


  Webmaster Copyright © 2002 - 2022, Martin Prokop Grafické fonty: Jiří Vančura, Art Service