Směrová růžice   Kolínský Bloudil - HOMEPAGE

 
Fotomapa
Galerie
 

Na dotaz: S v sekci: přímé volání bylo nalezeno položek: 14

Sadová
Ulice Sadová patří k nejdelším Zálabským ulicím, křižuje přes několik bloků předměstských domů až na kraj Borků. Část ulice vede podél hřbitova a je lemována řadou topolů. Ulice je dopravně poměrně rušná vede tudy i autobusová linka č.5. Na Křižovatce s ulicí U Borků se Sadová otevírá do náznaku jakéhosi náměstí.

 

Seifertova
Ulice Seifertova

 

Škodova
Ulice Škodova

 

Školská
V ulici Školské na kutnohorském předměstí už škola ani katovna dávno nestojí, ale jiné přikrčené domky ano. Nevede nikam, kam by pohodlněji nevedly i jiné ulice, proto její asfalt chodci a auta hned tak neošoupou. Do jejího nejužšího místa se nevejdou ani chodníky.

 

Sladkovského
Ulice Sladkovského

 

Slovenská
Slovenská ulice v Kolíně 2 - zahnutá do tvaru hokejky - odděluje zděný Kolín od panelového. Výjimečnost jí vtiskuje vůně lázeňských oplatek, pečených v bývalém výměníku a dva zelení obklopení zástupci současné architektury - Penzion pro důchodce a dvoupatrová restaurace Česká koruna.

 

Sluneční
Sluneční ulice na pražském předměstí prudce stoupá od Kollárova náměstí směrem k Pražské ulici, kde se rozevírá okolo malého parčíku, kde sídlí několik institucí např. Sdružení zdravotně postižených. V ulici najdeme úctyhodné prvorepublikové vily, bytovky i menší domky, zčásti ji lemuje zeď starého židovského hřbitova.

 

Smetanova
Ulice Smetanova

 

Sokolská
Sokolská ulice na pražském předměstí směřuje z centra města ke Kmochovu ostrovu. Jejími hlavními dominantami jsou Sokolovna a Základní umělecká škola Františka Kmocha. Zvukům vycházejícím z oken školy konkuruje v létě hudba ze zahrady restaurace U Ostrova. Za návštěvu stojí Galerie v zahradě přístupná budovou ZUŠ.

 

Šotnovská
Šotnovská ulice je souběžná s ulicí Pražskou, ovšem ve srovnání s ní je kratká a minimálně frekventovaná. Novější část této běžné předměstské ulice je zastavěná pouze po jedné straně, ale o to větší vily zde najdeme. Ulice končí nečekaně monumentálním hotelem Theresia.

 

Nalezených položek: 14 skupina: (1 - 10)

>> další


  Webmaster Copyright © 2002 - 2024, Martin Prokop Grafické fonty: Jiří Vančura, Art Service